Taekwondisti potřebují tvrdé tréninky a Lebert Training Systems

ten totiž nabízí mnoho způsobů, jak drillovat a nenudit se!

Ve stručnosti lze taekwondo představit jako bojový sport původem z Jižní Koreje. Plnokontaktní sportovní forma zápasu se vyznačuje především rychlými kopy na trup a na hlavu, přičemž je dovoleno použít i úder pěstí do trupu.

Trénink taekwonda se vyznačuje především mnoha cvičeními na rychlost, výbušnost a silovou vytrvalost. Lebert Equalizer a Lebert Buddy system přináší nový impuls do tréninku všech taekwondistů, ať se jedná o kondiční cvičence nebo vrcholové sportovce.

Lebert Equalizer lze skvěle využít při sestavování dráhy na takzvaný agility training (rychlé nohy), kde se dá drilovat snad donekonečna a vymýšlet různé variace položení překážek nebo různých cvičení. Významnou roli může Equalizer sehrát i v plyometrickém tréninku, což lze definovat jako odraz po předchozím dopadu. Plyometrický trénink je pto taekwondisty klíčový z hlediska výbušnosti.

Jako u jiných sportů se ani vrcholový taekwondista neobejde bez komplexního funkčního tréninku. Zde se využívá jak Equalizer, tak Buddy system. Nenahraditelná výhoda Equalizeru je možnost provádět horizontální přítahy. Dalšími oblíbenými cviky jsou různé variace kliků, dipy, nebo bulharské dřepy. Samožřejmostí je mnoho variant na střed těla, neboli core.

Buddy system, tedy trénink ve dvojicích je oblíbenou formou funkčního tréninku. Pro taekwondisty má zásadní význam hlavně bržděné tahání ať už ve stoje, popředu, pozadu, bokem, nebo v nižších polohách. Tento trénink je vhodný zejména pro silovou vytrvalost.

Lebert Equalizer a Lebert Buddy system je opravdu účinným nástrojem k dosahování výsledků v oblasti všech pohybových schopností. Důkazem je využití těchto pomůcek v připravě vrcholových sportovců – taekwondistů.

 

Jakub Šťastný, DiS

Kondiční trenér Taekwonda